نما اکسپوز سنگ مصنوعی (بتن اکسپوز)

نما اکسپوز سنگ مصنوعی چیست؟

نما اکسپوز قطعات بتنی با فرمول خاص میباشد و در ابعاد مختلف که روی آن مصالح دیگری اجرا نمی شود، دارای سطحی صاف و صیقلی، ظاهری سرد و آرام به دکوراسیون داخلی و نما ساختمان می دهد که امروزه در کشورهای اروپایی و کشورهای دیگر به علت استحکام بالا و جذب رطوبت کم و زیبایی آن، مورد استقبال قرار گرفته است.

نما اکسپوز، از جنس سنگ مصنوعی و بتنهای تقویت شده خاص هستند و بعلت جذب آب کمتر از ۵% میتوان از این محصولات در نما ساختمان، حتی در مناطق مرطوب استفاده کرد. همچنین بعلت سبک سازی این محصولات میتوان از آنها بعنوان دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد.

نما اکسپوز سنگ مصنوعی در مقابل باران اسیدی، برف و یخبندان، و همچنین نور خورشید کاملاً مقاوم بوده و تغییر رنگ نمیدهد. به علت پایه سیمانی بودن محصولات اکسپوز و داشتن انقباض و انبساط یکسان با دوغاب سیمان مصرف شده در هنگام نصب، خود را از بدنه ساختمان جدا نمیکند.

از موارد دیگر میتوان به این نکته اشاره کرد که بعلت نداشتن خلل و فرج سطحی و بافتی (میکرو هلز) جذب رطوبت کمی داشته و رطوبت به دیواره داخل ساختمان نفوذ نمی نماید. نما بتن اکسپوز عمر بسیار طولانی دارد و اکثر پیمانکاران و طراحان ترجیح می دهند در نماهای خود از محصولات اکسپوز از پیش ساخته شده استفاده نمایند.

برای استفاده در انواع نما ساختمان، محوطه سازی پارک و فضای سبز، پیاده رو سازی، نما داخلی، راه پله و لابی، دکوراسیون اداری، نما ستون ساختمان، زیباسازی فضای شهری، دکوراسیون منزل و یکپارچه سازی در نما بتنی و… مصرف میگردد. از این قطعات میتوان حتی بابت کفپوش نیز استفاده کرد.

این قطعات دارای سطحی صاف و صیقلی بوده و حتی قابلیت رنگ پذیری را دارند.

سنگ مصنوعی کورین

مزایا نما اکسپوز سنگ مصنوعی:

قطعات اکسپوز ابعاد بسیار متنوعی دارد و طراحان می توانند به راحتی اندازه دلخواه خود را در پروژه ها بکار بگیرند. نما اکسپوز تا ابعاد ۲۰۰*۳۰۰ سانتیمتر قابلیت اجرا و تولید خواهند داشت.

قیمت این محصول در مقابل مزیتها و کیفیت بالایی که دارد بسیار مقرون به صرفه میباشد.

زمان اجرای این قطعات به علت اینکه پیش ساخته هستند و در ابعاد بزرگ و کوچک وجود دارد بسیار با سرعت انجام می شود و سرعت پروژه را بالا میبرد.

بتن اکسپوز از مواد اولیه بتن معمولی، همراه با ترکیبی از مواد معدنی-صنعتی، مواد پلیمری خاص و نانو تشکیل شده است که باعث استحکام و مقاومت بالای این محصول شده است.

وزن این محصول به نسبت بتنهای معمولی کمتر بوده و این امر سبب شده که بار ساختمان کاهش یابد (مقاوم و سبک سازی شده).

امکان سفارشی سازی و سلیقه مشتری در قالبها، طرحها و ابعادهای مختلف وجود دارد.

جذب آب کمتر از ۵% میباشد.

مقاوم در برابر شعله، آتش سوزی و حرارت

عدم تغییر در برابر نور خورشید و باران اسیدی

نصب آسان و قابلیت اجرا با انواع روشهای دوغاب سیمان، چسب و پیچ رول پلاک

مقاومت فشاری و خمشی بالا

عمر طولانی نسبت به مصالح ساختمان

جهت دریافت قیمت تجهیزات خط تولید سنگ مصنوعی مشابه کورین و مشاوره فنی با ما در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *