سنگ مصنوعی کورین

سنگ مصنوعی کورین چیست ؟ کورین یک نام تجاری است همانند برندهایی مثل استارون ، ال جی و …. که به دلایل  مختلف در کشور ایران این نام برای سنگ های مصنوعی و یا solide  surface  artificial stone (سالیدسورفیس ) قرار گرفته است . پس به جای معرفی سنگ مصنوعی کورین ، باید به شناخت سالیدسورفیس بپردازیم . سالید سورفیس از ترکیب مواد پلیمری  PMMA  و بوکیت (ATH ) آلومینیوم تری هیدرات ، افکت ها و پیگمنت ها و … تشکیل می گردند . اما در ایران قابلیت تولید این محصولات به دلیل عدم وجود PMMA درحد وسیع  و نیاز به دستگاههای خاص وجود نخواهد داشت . لذا بر آن هستیم تا محصولات مشابه کورین را جایگزین نماییم.

تفاوت عمده بین مشابه کورین و کورین در این است که کورین گرما نرم است و مشابه کورین گرما سخت ، لذا این مورد یکی از مزایای مشابه کورین ها نیز بشمار می آورد . از لحاظ سایر خصوصیات همچون مقاومت های شیمیائی ، میزان خنثی پذیری (مشابه کورین بالاتر خواهند بود ) سنگ ، قابلیت و درصد عبور نور ، افکت ها و رنگ ها و ….. تفاوت شگرفی بین این دو محصول احساس نمی گردد .

سنگ مصنوعی کورین

 

سنگ مصنوعی مشابه کورین (Artificial  stone solide  surface  &  culfured marble –granite)

سنگ مصنوعی مشابه کورین همان سنگ مشابه سالید سورفیس و مرمرگرانیت مصنوعی است.

این سنگ از انواع مختلف مواد معدنی ، آگرگات سنگ های طبیعی ، بوکسیت و مشتقات ، آلومینات و سیلیکات ، سیلان متاکریلوکسیی ، پیگمنت های معدنی مختلف ، گرانول و چیپس ها (افکت های گرانیتی و…)،مواد پلیمری اکریلات، مواد نانو و ….ترکیب شده و بدست می آیند . کلیه خصوصیات سنگ مصنوعی کورین (سالید سورفیس ) به غیر از گرما نرم بودن را دارا می باشد .

جهت تولید سنگ های مصنوعی مشابه کورین میتوان از تجهیزات دستی (میکسر و میز ویبره ) و یا سیتم اتوماسیون و اتوماتیک استفاده کرد.از محصولات خط تولید مشابه کورین می توان به انواع سینک های ظرفشویی و روشویی ، سینک سرویس بهداشتی ، زیر دوشی ، سنگ کابینت و سنگ اوپن ، دیوارپوش با ضخامت کم و خاص ، سنگ های مرمر گرانیت (مرمریت )مصنوعی ، صفحات ضد اسیدی  و پلیمری ، نرده های با قابلیت نورپردازی ، تابلوهای سنگ شب تاب ، چوب های  MDF روکش شده با سنگ مصنوعی مهندسی  ،کنسول و آیینه ، پارتیشن های آنتیک و جدا کننده و …. اشاره نمود .

در خط تولید دستی سنگ مصنوعی مشابه کورین ، میکسر عمودکار تحت خلاء و میز ویبره جهت به تراکم رساندن ماده استفاده می گردد . همچنین در خط تولید اتوماتیک و اتوماسیون از انواع تجهیزات جهت سهولت در تولید ، لود مواد اولیه تولید سنگ مصنوعی کورین  قالب گیری و …. استفاده می گردد .

جهت دریافت قیمت تجهیزات خط تولید سنگ مصنوعی مشابه کورین و مشاوره فنی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *